Hlavná stránka | Aktuality | Schválené právne predpisy | Aktuálny legislatívny proces | Rozšírené vyhľadávanie

Ako začať pracovať s portálom

 
Registrácia nového používateľa
Ak máte záujem o vytvorenie používateľského konta na Portáli, zaregistrujte sa. V rámci registračného formulára vyplňte požadované údaje (prihlasovacie meno, heslo, email), prepíšte overovací kód do príslušného textového poľa a prečítajte si Podmienky používania portálu. Predpokladom úspešnej registrácie je vyjadrenie súhlasu s Podmienkami používania portálu. Po vyplnení registračného formulára potvrďte zadané údaje tlačidlom Zaregistrovať. Na Vami zadanú emailovú adresu bude doručený autentifikačný email – pre ukončenie procesu registrácie kliknite na odkaz nachádzajúci sa v doručenom emaily.
Úprava používateľské profilu
Po úspešnej registrácii a prihlásení sa si môžete podľa potreby upravte Váš používateľský profil v časti Moje konto → Môj profil a nastavenia. V tejto časti si môžete zmeniť heslo, nastaviť legislatívne oblasti, ktoré chcete sledovať, doplniť údaje typu adresa, meno a priezvisko a pod. Ak máte záujem aktívne pristupovať k legislatívnemu procesu v podobe zasielania pripomienok k materiálom nachádzajúcim sa v legislatívnom procese alebo chcete vytvoriť alebo podporiť hromadnú pripomienku, musíte vyplniť údaje Meno, Priezvisko a a Adresa trvalého pobytu, a to z dôvodu, že portál nedovoľuje zasielanie anonymných pripomienok.
Moja osobná stránka
Pri každom prihlásení sa načíta Osobná stránka používateľa, ktorá pozostáva z troch častí – Právne predpisy zo sledovaných oblastí, Najnovšie správy a Sledované právne predpisy.
Zasielanie správ
V časti Moje konto sa nachádza položka Moje správy, odkiaľ možno zasielať interné správy inými zaregistrovaným používateľom. V rámci portálu sa generujú a odosielajú aj automatické správy, a to najmä v prípade využitia možností sledovania legislatívneho procesu. V tomto prípade sú do Mojich správ zasielané krátke notifikácie ohľadom sledovaných materiálov.
Ďalšia pomoc
Použivateľská príručka